Ново:
Възможност за странициране на резултат в dbreports
Промени:
Променен е начинът за зареждане на номенклатурни данни, така че процесът до визуализиране на прозореца за Вход и непосредствено след вход системата да се извършва максимално бързо.
Възможност за странициране на резултат в dbreports
Променен е начинът за зареждане на номенклатурни данни, така че процесът до визуализиране на прозореца за Вход и непосредствено след вход системата да се извършва максимално бързо.
Hовата версия включва отразени промени и актуализации свързани с Комбинираната номенклатура за целите на подаване на ИНТРАСТАТ декларации.
1.Новости:
Обновени списъци във връзка с Комбинирана Номенклатура за Интрастат операции;
Добавен е бутон за автоматично оразмеряване на колони в резултата на справка;
2.Промени:
Променен начин за избор на цял ред в справки с вложени функции (генериране на нов документ или стартиране на каскадна/вложена справка) – изборът на ред се извършва чрез десен клик с мишката;
3.Корекции:
Коригиран проблем с позициониране на курсора при въвеждане на дата във филтри на справки;
Коригиран проблем при вътрешно групиране в резултата на справка, при който след корекция на филтри не изчистваше вътрешното групиране в резултата.
New versions for S-Account and ДДС-W series are available for download. New versions include changes in accordance to updated tax legislation.
New version for S-Office ERP
Corrections in version 7.6.39.56
For S-Office ERP:
For S-Account series:
In accordance to tax legislation changes for 2021 and added new functionalities to software products from S-Office series, a new update is available to download.
Changes include:
Асоциация на индустриалния капитал в България (АИКБ) иска предвидима и съобразена със световните тенденции среда за електронна търговия. Единствено така българските компании ще бъдат конкурентни. Това стана ясно по време на проведената от НАП кръгла маса на тема „Електронната търговия в България – перспективи и възможности. Фискални и потребителски аспекти“.
„За нас е важно да се даде възможност за онлайн, софтуерна фискализация чрез директно обръщение на търговския софтуер към сървъри на НАП или на доверени независими посредници. Тази алтернативна форма на фискализация трябва да се дефинира така, че да е достъпна за всички фирми, извършващи електронна търговия, включително и тези, които извършват и производствена дейност или физическа търговия“, заяви Паско Пасков, експерт в АИКБ, член на работната група по софтуерна фискализация към НАП и управител на „Степ-Софт Алианс“ ЕООД. “Електронната търговия става основен търговски канал за все по-голяма част от фирмите, и всякакви регулации за нея трябва да поставят българския бизнес в конкурентно предимство, а не в неизгодна позиция.”
Според АИКБ все по-голям дял от търговския оборот на бизнеса преминава през електронна търговия и е необходимо НАП да работи за подобряване на средата, като даде възможност на българския бизнес да бъде конкурентен. Решението е изграждане на предвидима и съобразена с последните тенденции в търговията среда, която дава възможност да използване на електронни пари, криптовалути и други платежни средства, които постепенно изместват парите в брой.
Повече информация може да получите тук