Ново:
Възможност за странициране на резултат в dbreports
Промени:
Променен е начинът за зареждане на номенклатурни данни, така че процесът до визуализиране на прозореца за Вход и непосредствено след вход системата да се извършва максимално бързо.
Възможност за странициране на резултат в dbreports
Променен е начинът за зареждане на номенклатурни данни, така че процесът до визуализиране на прозореца за Вход и непосредствено след вход системата да се извършва максимално бързо.
Hовата версия включва отразени промени и актуализации свързани с Комбинираната номенклатура за целите на подаване на ИНТРАСТАТ декларации.
-за търсене може да се напише текст, по който не може да се намери елемент от списъка;
-ако списъка не е "отворен" търсенето се извършва по съвпадане в началото;
-ако списъка е "отворен" търсенето се извършва при произволно съвпадение на позицията на въведените символи в елементите на списъка.
Във връзка с промените в ЗДДС и ППЗДДС по отношение на промяната в ДДС ставкaта за продажба на брашно и хляб, обнародвани в ДВ бр. 59 от 2022 г., в сила от 26.07.2022 г. до 01.07.2023 г.
Направените промени включват:
1. В приложенията от серията S-Account, в списъка за Код по чл. 163а (за колона 8а в дневниците) са добавени нови кодове:
07 Доставка, внос или вътреобщностно придобиване на хляб;
08 Доставка, внос или вътреобщностно придобиване на брашно;
2. В приложенията от серията S-Account и ДДС-W са добавени нови типове документи:
81 Отчет за извършените продажби;
82 Отчет за извършените продажби при специален ред на облагане;
83 Отчет за извършените продажби при предоставени компенсации за горива;
84 Отчет за извършените продажби на хляб;
85 Отчет за извършените продажби на брашно;
50 Протокол за начисляване на изискуемия ДДС за доставките на гориво, за които са предоставени компенсации. За документ тип 50 в въведена валидация за поле Идентификационен номер на контрагента да бъде само 999999999999999;
Корекции във версия 7.6.39.56
За S-Office ERP:
За S-Account серия:
Във връзка с промени в данъчното законодателство за 2021г., и нови функции в софтуерните продукти от марката S-Office, е публикувана нова версия за всички продукти.
Промените включват:
Асоциация на индустриалния капитал в България (АИКБ) иска предвидима и съобразена със световните тенденции среда за електронна търговия. Единствено така българските компании ще бъдат конкурентни. Това стана ясно по време на проведената от НАП кръгла маса на тема „Електронната търговия в България – перспективи и възможности. Фискални и потребителски аспекти“.
„За нас е важно да се даде възможност за онлайн, софтуерна фискализация чрез директно обръщение на търговския софтуер към сървъри на НАП или на доверени независими посредници. Тази алтернативна форма на фискализация трябва да се дефинира така, че да е достъпна за всички фирми, извършващи електронна търговия, включително и тези, които извършват и производствена дейност или физическа търговия“, заяви Паско Пасков, експерт в АИКБ, член на работната група по софтуерна фискализация към НАП и управител на „Степ-Софт Алианс“ ЕООД. “Електронната търговия става основен търговски канал за все по-голяма част от фирмите, и всякакви регулации за нея трябва да поставят българския бизнес в конкурентно предимство, а не в неизгодна позиция.”
Според АИКБ все по-голям дял от търговския оборот на бизнеса преминава през електронна търговия и е необходимо НАП да работи за подобряване на средата, като даде възможност на българския бизнес да бъде конкурентен. Решението е изграждане на предвидима и съобразена с последните тенденции в търговията среда, която дава възможност да използване на електронни пари, криптовалути и други платежни средства, които постепенно изместват парите в брой.
Повече информация може да получите тук